Úvod Slovensko Festival Lumen 2020 bude!

Festival Lumen 2020 bude!

1675
0
festival Lumen
Festival Lumen

Festival Lumen 2020 sa napriek obmedzeniam týkajúcich sa Covid-19 uskutoční. Organizátori rozhodli, že bude realizovaný náhradný program. 

Tento rok účastníci nezažijú nezabudnuteľnú atmosféru na námestí v Trnave. Festival Lumen sa presunie do sféry online. V spolupráci s Oratko Online sa už uverejnila výzva, ktorá ponúka možnosť zaspomínať si na minulé roky, a tak sa už prezradil kúsok formy tohtoročného festivalu. Bude možnosť sa fotkami a koncertami, ktoré sa ľuďom ponúknu, vrátiť do minulosti viacerými alternatívami: koncert Newsboys, ktorý sa v roku 2012 neodohral kvôli silnej búrke. Chlapcov bola možnosť vidieť i vo filme Boh nie je mŕtvy avšak kvalitu svojich piesní potvrdili už na festivale Lumen 2011. Ďalej Leeland, ktorí majú nahratých päť albumov a odohraných nespočet koncertov ku ktorým sa počíta aj z roku 2012, práve z najväčšieho gospelového festivalu strednej Európy, či minuloročný headliner Hillsong priamo zo Sydney v Austrálii a tešia sa veľkej obľube. V spolupráci s Trnavským rádiom budú aj odvysielané koncerty slovenskej speváčky, bývalej divadelnej herečky Simi Martausovej a Bystrík banda, ktorí sa už niekoľko rokov venujú prerábaniu ľudových piesní.

Členka hlavného organizačného tímu, sa na súčasnú situáciu vyjadrila: „Kedže chceme byť zodpovedný jeden voči druhému, nemôžsme sa stretnúť na námestí. Ale stále sa držíme tohtoročnej myšlienky not alone. Všetko čo Vás čaká bude prepojením súčasnosti a spomienok na festival.“

Festival Lumen je výnimočný vďaka svojej snahe o vytvorenie príjemnej atmosféry medzi ľuďmi a ich vzájomnom spoznaní sa, ale aj o priamom kontakte samotného človeka s Ježišom Kristom. Búra stereotypné predstavy o kresťanstve a snaží sa budovať nové. Festival je okrem príťažlivých hudobných tónov plný umenia, pútavých workshopov a modlitby. Tento projekt je primárne orientovaný na mladého človeka, ale pozýva všetkých, ktorí sa chcú nielen zabaviť, ale aj chytiť Boha za ruku a spolu s ním kráčať ďalej.

- - Inzercia - -
Nové číslo diecézneho mesačníka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu