Úvod Editoriál Godnet of good/Božia sieť dobra/Boża sieć dobra

Godnet of good/Božia sieť dobra/Boża sieć dobra

930
0
šéfredaktor časopisu
Šéfredaktor časopisu Naša Žilinská diecéza

Náš Boh je Bohom nových začiatkov. Boh Abraháma, Mojžiša a prorokov je živý Boh, ktorý je darcom a ochrancom života. Miluje život a v Kristovi porazil smrť. Hľadal stále nové cesty, aby sa dostal k nám, aby sme mu uverili, že to s nami myslí dobre. Ak sme ho sklamali v jednom, ponúkal iné, až napokon poslal Syna, ktorý sa v čase premenil z bezbranného dieťaťa na dospelého muža. Pripomeňme si to aj v týchto dňoch na prahu nového roka 2017. Boh chce začať v tebe nové dielo. Hľadá nové a nové cesty, ako sa dostať k tvojmu srdcu. Možno to už vieš, možno to vnímaš, ale zrážajú ťa tvoje obmedzenia a slabosti. Ak zlyháš raz, dva razy, začni znovu. Boh to bude s tebou riskovať znovu a znovu, lebo on miluje nové začiatky.

Napriek tomu som už unavený z podvodov a duchovného, sociálneho a mediálneho marazmu, hnusia sa mi defraudantné biele goliere smerov, odmietam manipulatívneho zbohatlíka, čo sa hrá na obyčajného človeka, multiotecka, ktorý sa tvári ako rodina alebo patriotov, čo ťahajú za motúzy a tvária sa ako svätí za dedinou. Ak nemáš kamoša alebo známeho, nevybavíš nič. Preklady z angličtiny sa na Slovensku bezostyšne publikujú ako originálne autorské idey a ak s nimi niekto polemizuje, hneď je označený za tmára, lebo jedinými nositeľmi  spoločenského svetla sú vraj „liberálne celebrity“ (na Slovensku takých elít niet, iba niektorí sa za ne radi svojvoľne pasujú). Už ma nebavia tisíckrát omieľané frázy. Nerezignujem. Chcem začať znovu?! Ale nie sám. Jedine v sieti – sieti dobra. Dobrí sa musia spájať.

Pozývam k spolupráci hľadajúcich, túžiacich, ochotných, tínedžerov aj seniorov. Chcem iný svet. Chcem svet, kde prosperita vyrastá z poctivosti, kde vládne medzigeneračné porozumenie a solidarita, zdravá múdrosť, kde je bezpečnosť a pokoj kvôli zmiereniu, lebo závisť je hriechom a žičlivosť je požehnaním.

Rojko? Blázon? Kto? Veď to… Som človekom Trojmedzia. Nájdem ľud Trojmedzia? Chcem žiť z nádeje. Hľadám práve teba.

Text Zdeno Pupík

- - Inzercia - -
Nové číslo diecézneho mesačníka