Úvod Editoriál Máj – mesiac, ktorý má silu

Máj – mesiac, ktorý má silu

1982
0
Peter Holbička

Piaty mesiac v roku, jeden z najkrajších a úžasný symbol lásky – to je máj. Počas neho si po stáročia veriaci ľud prehlboval svoj vzťah k Božej Matke Márii a cez ňu s Ježišom. Obzvlášť s tohtoročným májom sú spojené aj iné dôležité dni: sv. Jozefa Robotníka, Nedeľa Dobrého pastiera, Deň matiek, Deň rodiny, sviatok Nanebovstúpenia Pána a vyvrcholením bude slávnosť Zoslania Ducha Svätého. Mesiac, ktorý má silu. Mám nádej, že bude prelomový a rozhodujúci, aj čo sa týka uvoľňovania opatrení zavedených pre pandémiu vírusu.
Mnohí odborníci radia, že výbornou ochranou pred koronavírusom je zdravá imunita. Ak chceme byť vnútorne fyzicky, ale aj duchovne silní, potrebujeme kvalitnú prevenciu a posilňovanie svojej imunity. Čo všetko podporuje náš imunitný systém fyzicky, to určite každý poznáme, ale čo najlepšie posilňuje našu duchovnú imunitu?
Pomôže nám príbeh o kráľovi, ktorý keď prechádzal cez svoje kráľovstvo, potkýnal sa a padal na kamene, zachytával sa na bodľačí a poškriabal sa na tŕní. Bol taký nazlostený a doráňaný, že sa rozhodol vystlať celé kráľovstvo kobercami. Istý muž mu však poradil, aby nekupoval koberce, lebo je to drahé a komplikované. Navrhol mu, aby si dal urobiť kvalitnú a pevnú obuv, ktorá mu pomôže prekonávať prekážky na ceste.

Panna Mária, ako múdra matka, vie, že nás neuchráni od všetkých nebezpečenstiev a nástrah života. Ani ona nebola uchránená od pokušení a skúšok v živote. Chce nám pomôcť zvládnuť všetky situácie nasmerovaním na Ježiša. Nielen počas tohto mesiaca nás chce viesť cestou spásy a pozýva nás, aby sme sa vrátili k Bohu, modlitbe, svätosti, láske, pokoju, osobnému obráteniu, pôstu. Bez týchto hodnôt svet nemá budúcnosť. Pokušiteľ chce ovládnuť a zničiť naše životy i zem, po ktorej kráčame.
Nezabúdajme, že sme Božie i Máriine milované deti, ktoré majú svedčiť o Božej láske. Nedovoľme, aby nám skúšky, strach a choroby zatvrdili a zatemnili srdcia. Prosme v tichu modlitby o svetlo a silu Ducha Svätého, aby sme boli plní dôvery a odvahy vyjsť zo zatvoreného večeradla ako apoštoli a svojím životom vydávať svedectvo o zmŕtvychvstalom Ježišovi.

- - Inzercia - -
Nové číslo diecézneho mesačníka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu