Úvod Editoriál Mesiac plný inšpirácií

Mesiac plný inšpirácií

1233
0
Peter Holbička

S jarným slniečkom prichádza aj najnovšie číslo Našej žilinskej diecézy, ktoré je plné inšpiratívnych a povzbudzujúcich príspevkov. Možno vás hneď zaujala fotografia na titulnej strane, ktorá patrí Mirke Bílkovej zo Žiliny. Žije svoj život s úsmevom aj na invalidnom vozíku a ako sama hovorí: „Ľudia, ktorých mi Pán posiela do cesty, mi robia život ľahším a radostným.“
Aj tento rok v mesiaci máj rozkvitnú viaceré podujatia a pripomenieme si dôležité dni. Máj je čas lásky, mariánskej úcty i oslavy práce (1.5.), matiek (12.5.), rodiny (15.5.) a iných krásnych spomienok. Prispejú k nim aj 83. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku v dňoch 10. až 26. mája 2019. Zápasy hostia mestá Bratislava a Košice. Slovenskí hokejisti po druhý raz v histórii odohrajú svoje stretnutia v elitnej kategórii pred vlastnými fanúšikmi. Majstrovstvá sveta nemajú iba športový rozmer. Je to skvelá príležitosť, ako odprezentovať našu krajinu v čo najlepšom svetle. Na Slovensko zavíta veľa fanúšikov, novinárov a ich odkazy budú smerovať do všetkých končín sveta. „Slovensko je moja vlasť, za Slovensko túžim hrať. Tam na skale vysokej, tam v doline hlbokej, srdcia bijú pre hokej,“ znejú prvé slová hokejovej hymny. Dúfam, že aj my chceme hrať za Slovensko na viacerých úrovniach nášho života, aby naše srdcia bili pre dôležité hodnoty a kvalitné vzájomné vzťahy.
V poslednú májovú sobotu si budeme voliť našich zástupcov do Európskeho parlamentu a malou inšpiráciou vám môže byť článok s názvom Európa na prahu ďalších zmien.
Piaty mesiac v roku bude naozaj pestrý a neopakovateľný. Záleží na každom jednom z nás, akú pečať mu dáme. Slovensko do toho! Hráme za Slovensko! Máme všetci na to, lepší vyhrá zlato.
Veľa síl a Božieho požehnania v zápolení…
TEXT: PETER HOLBIČKA