Úvod Výzvy z Fatimy

  Výzvy z Fatimy

  1251
  0

  TEXT Pavol Benko, Spoločenstvo Fatima

  Zjavenia Matky Božej vo Fatime sú najobsiahlejšie zo všetkých mariánskych zjavení. Sestra Lucia ich obsah sformulovala do 21 výziev.

  Výzva k viere

  Výzva k viere mala v prvom rade pripraviť kresťanov v Európe, ale aj na celom svete na situáciu, ktorá mala zakrátko prísť: na dve ideológie, ktoré nielenže popierali existenciu Boha, ale priamo proti nemu bojovali – fašizmus a komunizmus. Bol to predovšetkým nástup bojového ateizmu, ktorý, ako predpovedala Panna Mária, sa mal zakrátko z Ruska rozšíriť po celom svete. Počas júlového zjavenia, 13.7.1917, Panna Mária deťom povedala, že ak nebudú jej prosby vypočuté „Rusko rozšíri svoje bludy po celom svete“. Najväčší a najhorší blud, ktorý sa rozšíril po Veľkej októbrovej revolúcii z Ruska, bol blud bojového ateizmu, ktorý bol propagandisticky nazývaný „vedecký ateizmus“. Je veľkým paradoxom, že sa práve Rusko stalo najväčším protagonistom bojového ateizmu. Veď na začiatku 20-teho storočia bolo Rusko snáď najkresťanskejšou krajinou na svete.

  Dôsledok straty viery v Boha

  Každá rozumná spoločnosť, ktorej záleží na vlastnom rozvoji a budúcnosti, a ktorá má za cieľ spoločné dobro, považuje rodinu za základnú bunku. Keďže základom rodiny je manželstvo, je pochopiteľné, že diabol všemožne útočí na manželstvo a rodinu. Vo všetkých štátoch, kde sa dostali k moci strany riadiace sa ateistickou ideológiou, jedným z prvých zákonov, ktorý ich parlamenty prijali, bol zákon o manželskom rozvode, veľmi často sprevádzaný alebo zanedlho nasledovaný zákonom o interrupciách.

  Čo ohrozuje súčasnú rodinu na Slovensku?

  Keď mám menovať hlavné príčiny rozpadu rodín v súčasnosti, ako prvé sú spomínané v oficiálnych štatistikách: nesúlad pováh, názorov a záujmov, nasledujú nevera a alkoholizmus. Ešte v prvej polovici 90. rokov pritom až za polovicou rozvodov, kde bola vina na strane muža, stáli takzvané patologické príčiny (až v 18 percentách alkoholizmus, v 15 percentách nevera, v 11 percentách nezáujem o rodinu a iné). V roku 2011 už však tieto príčiny ustúpili do úzadia a rozhodujúcou sa stala kategória zvaná rozdielnosť pováh, názorov a záujmov, ktorá od roku 2006 presahuje 60 percent. U mužov zároveň alkoholizmus v posledných rokoch štatisticky predbehla nevera. Vysoký podiel skupiny rozdielnosť pováh, názorov a záujmov signalizuje čoraz častejší výskyt rozvodov, ku ktorým partneri pristupujú po predchádzajúcej vzájomnej dohode. Všetky tieto rozhodujúce faktory sú však len dôsledkom, teda nie prvotnou príčinou, hlbokej duchovnej krízy, u kresťanov sú dôsledkom náboženského formalizmu a povrchnosti.

  Výzva Fatimského posolstva k dobrovoľnému prinášaniu obetí

  Počas svojho prvého zjavenia 13. mája 1917 sa Panna Mária obrátila na deti s týmito otázkami: „Chcete sa obetovať Bohu, ste pripravení priniesť každú obetu, chcete prijať všetky utrpenia, ktoré na vás budú zoslané, ako zmierenie za hriechy mnohých hriešnikov, ktorými je Božia velebnosť urážaná? Chcete prijať na seba utrpenie za obrátenie hriešnikov, z ktorých mnohí sú už blízko pekla? Chcete urobiť zadosťučinenie za hriechy a urážky, ktorými je moje Nepoškvrnené Srdce urážané?“ S. Lucia nielenže s ochotou a nadšením povedala svoje áno, ale, podľa jej výslovného svedectva, ktoré povedala otcovi biskupovi Pavlovi Hnilicovi, pokladala túto žiadosť za najdôležitejšiu časť Fatimského posolstva.

  Boh neváhal vychovávať troch fatimských vizionárov k prinášaniu obetí. Ak dnešní rodičia a vychovávatelia budú viesť deti a mladých ľudí k viere v Boha a ochote poslušne prijímať večné hodnoty ako normu svojho života aj za cenu určitých osobných obetí, pomôžu svojim deťom ku šťastnejšiemu manželstvu a k ozdraveniu celej spoločnosti.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu