Úvod Európa Pozvánka na diskusiu: Vojna na Ukrajine

Pozvánka na diskusiu: Vojna na Ukrajine

1036
0

Máte veľa otázok a málo odpovedí? Na tie najaktuálnejšie sa budeme usilovať odpovedať.

Inštitút Communio a Filozofická fakulta Katolíckej univerzity v Ružomberku pozývajú na diskusiu VOJNA NA UKRAJINE. Hosťom bude Dr. Ivan Koniar z Katolíckej univerzity. S hosťom sa bude dať diskutovať o teóriách spravodlivej vojny a morálnych problémoch nových vojenských technológií. Súčasťou stretnutia bude aj osobné svedectvo a finančná zbierka na podporu utečencov z Ukrajiny. To všetko v stredu 9. marca v Diecéznom centre v Žiline o 17.00.

Ivan Koniar pôsobí v Centre interdisciplinárnych štúdií na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzite v Ružomberku. Jeho hlavnou oblasťou záujmu je normatívne uvažovanie o vojne, najmä v podobe teórie spravodlivej vojny a morálne problémy nových vojenských technológii a moderných vojnových konfliktov. V súčasnosti sa venuje otázke morálnej zodpovednosti za smrtiace autonómne zbrane a problémom autonómie umelých aktérov.      

Jeho publikované práce skúmajú vývoj tradície spravodlivej vojny, široké uvažovanie o zdôvodnení vojny, súčasnú debatu o základoch uvažovania o morálke vojny a otázku zodpovednosti za učiace sa smrtiace stroje. Tieto témy reflektuje jedna monografia (2011) a niekoľko odborných štúdií. Ivan absolvoval výskumné pobyty na Peace Research Institute Oslo (PRIO), University of Glasgow a bol štipendistom na Nanovic Institute for European Studies na University of Notre Dame. Bol tiež koordinátorom a vyučujúcim Jean Monnet Module Ukrajinská kríza: výzva pre európsku integráciu a vyučuje kurzy venované moderným vojnovým konfliktom a politickej teórii. V súčasnosti je prodekanom pre vzdelávanie na Filozofickej fakulte KU v Ružomberku.         

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu