Úvod Editoriál S radosťou a nádejou

S radosťou a nádejou

1218
0

Koľkokrát sme sa už v živote radovali, či už z milého prekvapenia, alebo z nejakej neočakávanej udalosti, napríklad, keď sa Slovensko stalo majstrom sveta v hokeji. V živote každého jedného z nás sú vždy aj radostné chvíle. Aj tento rok už o pár dní budeme sláviť Veľkú noc. A aj tento rok by sme sa mali radovať. Úprimne. Napriek všetkému, čo prežívame. Možno tá radosť bude mať iný rozmer, ale je veľmi dôležité aj v tomto zvláštnom a smutnom čase pozrieť sa s nádejou do budúcnosti.

     Pán Ježiš Kristus vstal z mŕtvych! Táto udalosť dáva nášmu životu zmysel. Práve toto je základ našej viery a nášho života, ktorý by mal byť tým radostnejší, čím viac nad touto skutočnosťou uvažujeme. 

     Stalo sa, ako povedal. Na tretí deň zavčas ráno ženy zistili, že hrob je prázdny. Určite boli veľmi prekvapené a bolo to pre ne veľmi vzrušujúce zistenie. A ešte viac sa prekvapili a zľakli, keď zbadali dvoch mužov v žiarivom odeve, ktorí sa im prihovorili: „Prečo hľadáte živého medzi mŕtvymi? Niet ho tu. Vstal z mŕtvych!“ Stručné ako telegram. Ako telegram zo záhrobia. Ale presné a jasné. Iste týmto ženám vírili v hlave myšlienky, ako bude Ježiš vyzerať a čo bude hovoriť. Neváhali však ani chvíľu a bežali to oznámiť jedenástim a všetkým ostatným. Bola to pre všetkých šokujúca správa a pomaly sa rozpamätávali, čo všetko im Ježiš pred smrťou povedal. Vyvolalo to v nich po veľkom smútku veľkú radosť, ktorú si nedokázali nechať len tak pre seba.

     Môže byť väčšie šťastie v živote veriaceho človeka ako nádej na vzkriesenie a večný život, kde už nebude viac lúčenia, smútku, strachu a beznádeje…? Toto je dôvod na skutočnú a úprimnú radosť. Zmŕtvychvstalý Kristus nás napĺňa pokojom, istotou a svetlom aj v týchto náročných a neistých časoch.

     Všetci sme teda pozvaní svedčiť o Božej láske a o Ježišovom zmŕtvychvstaní. Dôležité je žiť tak, aby si na základe nášho spôsobu života ostatní mysleli, že nie je možné, aby Boh neexistoval.

     Prajem vám, aj sebe, aby sme boli v tomto čase nositeľmi veľkonočnej radosti. Napriek momentálnej situácii. Nezabúdajme, že Ježiš je Víťaz nad smrťou, a teda aj nad chorobami a vojnami! Pokojné a požehnané veľkonočné sviatky!

Text Pavol Gera, farár, dekan v Martine

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu